10 najpopularniejszych imion żeńskich UK

Marzec – nazwę go miesiącem kobiet na moim blogu, bo sporo się dzieje na blogu i kręci wokół płci pięknej. Zaczynając od Dnia Kobiet, serii moich artykułów pt. Kobiecym okiem, postu goszczącego inne blogerki ( pss, gadam za dużo to dopiero przed nami ). Dzisiaj kolejny odcinek mojej serii Top 10 i pozostaje w kobiecym klimacie.

Każdy z nas ma swoje imię i czasem nawet nie zdaje sobie sprawy z tego iż do jego wyboru mogło przyczynić się wiele czynników – może dzień narodzin i właśnie to imię zapisane było w kalendarzu, wielka popularność i wręcz moda, szacunek do kogoś z rodziny, wspomnienie miłej sercu rodzicom osoby, względy praktyczne czy humor mamy. Nasze imię to jak wizytówka nas samych, przez życie nasz stosunek do niego może się bardzo zmieniać a i my sami budujemy z nim większą więź lub nie. A co jeszcze jeśli chodzi o znaczenie imienia,jego brzmienie,zdrobnienia?  To także ma wielki wpływ.

Historia pewnego imienia 

Moje imię znacie – Viola – tak zapisuje się na blogu, tak znają mnie znajomi a zwłaszcza rodzimi mieszkańcy wysp kojarzą mnie z ‚ Vajolą'( pisząc fonetycznie z angielska) 🙂 Moje imię tak naprawdę nadała mi babcia, której strasznie w końcówce lat 70-tych podobało się imię Wioletka. Wciąż jeszcze do dziś zastanawiam się jak udało się jej przeforsować opór mojej mamy, bo ona miała już dla mnie upatrzone imię – Katarzyna. Coś jednak przeważyło i nadano mi zupełnie nowatorskie imię jak na moją rodzinę ( pełno w niej było Zofii, Krystyn, Elżbieta i nawet Apolonia). Będąc małą dziewczynką pewnie byłam pogodzona ze słodkim wydźwiękiem Wioletki, coraz starsza napotykałam przeszkody. Denerwował mnie wydźwięk tego imienia a jak już ktoś powiedział do mnie Wioleta to w środku się gotowałam. Nie lubiłam swojego imienia, może to nawet negatywne podejście i unikanie go gdzie się da spowodowało,że pod koniec liceum,całe studia i jeszcze długo długo potem zostało ono zastąpione przez znajomych moją ksywką Funia. Większość znajomych tak mnie nazywała, to niemal było jak moje ubranie. Wszystko zmienił wyjazd za granice bo tutaj nikt nie znał Funii- tu pojawiła się znowu Wioleta…na szczęście życie pisze rożne scenariusze, tak znielubiane przeze mnie imię nabrało nowego wymiaru. Brytyjczykom ciężko przez gardło przechodziła fonetyka polska, bo jak to tak – ‚ łajoleta’ coś im tu nie pasowało. Na pomoc przyszło prawdziwe znaczenie mojego imienia.

Wioletta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Wywodzi się od słowa Viola co oznacza: kwiat fiołka


Tym to sposobem zostałam Violą co zresztą niedaleko odchodzi od znanej brytyjskiej wersji mojego imienia – Violette ( Violet), kocham taką wersje mojego imienia, jej delikatność i śpiewny wydźwięk. Ciekawe jakie są znaczenia Waszych imion, może jakieś spostrzeżenia itp? Czy podobają Wam się imiona jakie wybrali dla Was rodzice? Gdybyście mogli je zmienić to na jakie ?

Najpopularniejsze imiona żeńskie w dziejach brytyjskiej historii
Na koniec pozostaje lista bardziej współczesnych czasów

Oczywiście cały spis przeze mnie przytoczony jest na podstawie danych statystycznych.

Zapraszam wszystkich do komentarzy, napiszcie mi proszę historie Waszych imion, może mieszkacie w jakimś ciekawym kraju, jakie imiona żeńskie są tam najbardziej popularne a może są takie, które Wam się bardzo podobają.

Pozdrawiam serdecznie,

Wasza Viola-  Wioleta Anna Katarzyna ( moje kolejne imiona z chrztu i bierzmowania)