Ć jak ćwiczenia (#4 z cyklu Alfabet Emigranta)

Ten post powstał w ramach wrześniowego projektu Alfabet Emigranta, jego pomysłodawczynią była Dorota Dee ☺

W zdrowym ciele,zdrowy duch

Tak brzmi dobrze nam znane przysłowie,pewnie każdy z nas składając komuś życzenia z okazji czy to urodzin lub imienin poza typowimi słowami jak szczęście,radość i miłość głównie myślał o zdrowiu.
Sami też raczej życzymy sobie jak najbardziej zdrowia,a nic tak nie sprzyja mu jak pielęgnowanie go przez utrzymywanie dobrych nawyków żywieniowych,dbanie o harmonię ciała jak i ducha na różnych tego płaszczyznach.

Trzeba coś zdziałać

Kiedy przyjechałam do Anglii 8 lat temu nie myślałam o takich rzeczach jak kondycja mojego ciała. Jakoś to było zawsze poza mną. Nigdy nie byłam typem sportowca, nie wyciskałam siódmych potów w siłowni,jadłam zawsze zdrowo pod bacznym okiem mojej mamy. Nie byłam też typem totalnej ofermy sportowej,miałam to szczęście iż mając to naście lat uczęszczałam do liceum,które słyneło ze swoich profilowych klas sportowych. Prawdziwa kuźnia młodych talentów. Ja oczywiście byłam w innej klasie ale nasi nauczyciele w-fu wszyscy jak jeden mąż byli trenerami,czy nam się to podobało czy nie. Oj, nasza Kizi (tak nazywaliśmy naszą panią od w-fu) potrafiła dać nam popalić,zwłaszcza po świętach tkwiła w niej wielka misja wyganiania z nas wszelkich niepotrzebnych kalorii.
Do tego mięliśmy basen i wierzcie mi, to nie było pływanie dla przyjemności.
To chyba wyposażyło mnie w taką wewnętrzną postawę „trzeba coś zdziałać”. Na studiach uwielbiałam jeździć w góry,miałam je zresztą pod nosem a Karkonosze znam jak własną kieszeń.

Nie całkiem miła opowieść

Anglia niestety podcieła mi skrzydła,mówię tutaj o pierwszych latach. Tak się składa iż pracowałam wtedy w supermarkecie na nocnej zmianie. Jak dla mnie to była utopia wolności,bo niby mam tyle czasu wolnego w ciągu dnia aby zrobić coś dobrego dla siebie i własnego zdrowia: pobiegać,pójść na długi spacer, siłowni.
Tymczasem przesypiałam popołudnie, wstawałam pół przytomna ok.16.00 i po prawdzie nie miałam siły na nic.
Cóż, przytyłam i to bardzo szybko. W lustrze widziałam dawne oblicze ale zmieniający się rozmiar spodni mówił coś innego. Najważniejsze nie poznawałam mojego wnętrza- gdzie podziała się ta pełna optymizmu dziewczyna?
Potrzebowałam ćwiczeń i to szybko- nie tylko fizycznych ale i psychicznych.

image

Gimnastyka umysłu i ciała- ćwiczę

Muszę przyznać iż praca na nocki dała mi nieźle w kość- to było niezłe ćwiczenie mojej dobrej woli
Moje wewnętrzne ja krzyczało we mnie z wielką mocą,krzyczało z bezsilności,tęsknoty za słońcem,normalnością życia w świetle poranka – musiałam jednak płacić rachunki, byłam sama i zdana na siebie,do tego zapisałam się na angielski i też musiałam zapłacić za lekcje w collegu.
Ćwiczenie cierpiwości to wsparcie rodziny i pojawienie się mojego męża na horyzoncie mojego życia zaowocowało dobrymi zmianami.
Po długim czasie pracy na nockach nareszcie zaczełam pracę w ciągu dnia. Myślę,że tylko osoby które odczuwały ciężar pracy na nockach zrozumieją jak z wielkim namaszczeniem celebrowałam moment położenia się spać wieczorem a nie jak dotychczas o poranku.
Tutaj dochodzi kolejne ćwiczenie- przekonanie iż wszystko jest w naszych rękach i trzeba dążyć do spełniania swoich marzeń.
Wydaje mi się,że w latach kiedy zaczął się wielki ‚boom’ na wyjazdy zarobkowe,pojawiło się za granicą wiele osób,które łapały przysłowiowe okazje. Większość zaczęła pracę grubo poniżej własnych klasyfikacji,często w bardzo trudnych warunkach. Ćwiczenie zagryzienia zębów dobrze zrobiło tym,którzy nie poddali się rutynie i zawierzyli wszystko ślepemu losowi. W Anglii bowiem dostrzega się potencjał ludzki,tutaj nie zamyka się człowieka w szufladkach a brak odpowiedniego papierka nie zamyka drzwi.
Jeżeli chcesz,możesz to robić- pokaż nam tylko,że się starasz i masz do tego talent.

image

Moje ćwiczenia na dzisiaj
Mierzyć wyżej
Spełniać marzenia
Podróżować w nieznane
Pić dobrą kawę w atmosferze własnego domu
Sadzić kwiaty we własnym ogrodzie
Uśmiachać się do swoich najbliższych
Kochać i być kochana
I jeszcze dochodzi ta Chodakowska bo trzeba pozbyć się tego nagromadzonego bagażu wokół bioder…:):):)

image

Fot.motywatorydieta.pl

Zajrzyjcie do innych blogerek :
Ć jak Ćwierćwiecze
Ć jak ćwikła
Ć jak ćwiczenia

ALFABET EMIGRANTA W STORYLANDZIE
A B C