Kiermasz świąteczny- Światło

Światło gwiazdy na niebie wskazywało drogę pastuszkom do betlejemskiej groty.
Zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej gdy światło pierwszej gwiazdy rozjaśni się na niebie.
Światło z Betlejem przekazują światu harcerze jako symbol jedności i pokoju.
Światło oznacza życie i wyrwanie się z ciemności.

image

Rozpoczęłam nieco filozoficznie,nie ma świąt Bożego Narodzenia bez symboliki światła czy to w znaku czterech świec Adwentowych symbolizujących czas przygotowania, czy gwiazdy betlejemskiej. W naszej codzinnej krzątaninie po raz kolejny będziemy stroić nasze domy girlandami światełek, stawiać ozdobne świece na świeczniku. Niektórzy przyozdobią ogrodowe świerki w kolorowe światełka. Domy i ulice naszych miast rozbłysną dodatkowym światłem.
Światło bożonarodzeniowe to także tęsknota za słońcem i ciepłem lata,oderwaniem się od tych ciemnych i krótkich dni grudniowych.

image

Światła mojego miasta
Lubię spacerować po Southampton gdy zapadnie już wieczór. W okresie świątecznym miasto żyje zakupami ale gdy miną godziny szczytu warto zajrzeć na kiermasz świąteczny. Maleńkie drewniane domki przyozdobione są girlandami świateł,po środku prawdziwa tawerna w bawarskim stylu.
Urokliwe światło choinek cieszy oczy i kusi aby usiąść chociaż na chwilę i po męczącym dniu rozkoszować się smakiem korzennego wina.
Brytyjczycy nie mają w zwyczaju ozdabiać swoich domów lampkami na zewnątrz,czasami zdarzy się zobaczyć choinkę przed domem ubraną w kolorowe światełka,zazwyczaj jest to widoczne w pięknym i urokliwym otoczeniu wsi. A co w mieście? Naklejone na szybach neonowe gwiazdy,mikołaje lub krzykliwe znaki na ścianach domów do tego wściekle mrugające z zawrotną prędkością.

image

image

image

Moje rodzinne miasto w Polsce zawsze przepięknie rozbłyska światłem w czasie tych grudniowych nocy. Uwielbiam do dzisiaj wieczorne spacery z rodziną, wpatrywanie się w światło bożonarodzeniowych choinek.
Już niedługo…☺