Kocia wyspa

Dzisiaj będzie opowieść na „kocią łapę” ze względu na to iż zasypały mnie w ostatnim tygodniu prawdziwe kocie piękności. Tak więc dzisiaj krótko i na temat , chciałabym pokazać Wam wszystkie ostatnie kocie karteczki  jakie przyszły do mnie pocztą.

Dzisiejszy post dedykuje wszystkim fanom kociej społeczności, pojawi się także nowe państwo w mojej kolekcji.

Rosyjskie koty 

Oto pocztówki,które otrzymałam z Moskwy. Zastanawiam się czy nadawczynie nie umawiały się miedzy sobą co do wyboru tematu, ha szczęśliwy zbieg okoliczności.

Mówcie co chcecie obie widokówki są po prostu urocze,grafika wspaniała i kolory nawet bardziej żywe niż na zdjęciu.

Jak brzmi kot po francusku? 

Chat – jak się to wymawia musicie posłuchać sobie u wujka Googla ,chyba iż dość dobrze wkładacie tym językiem. Z pięknej Francji otrzymałam dość osobliwe wyglądającego zwierzaka,dodam jeszcze,że jest to pocztówka 3D tak więc zdjęcie nie odda jej transparentnego charakteru. Moja pierwsza i bardzo udana.


Szwajcaria z reklamą w tle

Dość niezwykła jak na ten kraj pocztówka z dużymi kotami, wydaje mi się iż może to być nawet kartka reklamowa. Przedstawia prawdziwie królewską parę z ogrodu zoologicznego w Bazylei – miasta położonego nad Renem na granicy trzech państw -Szwajcarii,Niemiec i Francji. Lubię zwierzęta i tylko dlatego nie byłam rozczarowana tą kartką, zważywszy jednak iż ten kraj ma czym się pochwalić jeśli chodzi o krajobrazy to wydaje mi się iż nadawca pozbył się jakiejś niepotrzebnej kartki ze swojej kolekcji. Mam kilka pocztówek z Zurichu tak więc nie pogardzę pocztówką,szczególnie gdy te kocury to moja ‚rodzina’ bo urodziłam się w znaku zodiakalnego lwa.

Japońskie poczucie humoru 

Teraz będzie coś zabawnego, muszę przyznać iż Japończycy to naprawdę zwariowani ludzie. Dostałam parę dni temu pocztówkę z tradycyjnym obrzędem seppuku w kocim wykonaniu.

Nie wiem jak mam to rozumieć , śmiać się czy płakać…co myślicie ?


Pocztówka z nowego kraju

Na mojej pocztówkowej mapie świata odznaczam dziś FILIPINY 


Filipiny, oficjalnie Republika Filipin (fil.: Pilipinas, Republika ng Pilipinas, ang.: Philippines, Republic of the Philippines) – państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu iż to prawdziwy raj na ziemi, cudowne krajobrazy,które poddają wyobraźni scenerie jakże książek Juliusza Verne. Niestety od wielu lat kraj ten zmaga się z wielkimi problemami na tle politycznym, sama mam znajomego Filipińczyka,który mieszka z daleka od rodzinnego kraju bo nie zgadza się żyć w tak skorumpowanym kraju, gdzie jedni żyją jak bogacze a inni są nędzarzami.

Moja pierwsza pocztówka z Filipin rownież jest kocią opowiastką,szkoda iż nie dostałam typowego rajskiego obrazka, wiem że nadawca chciał dobrze – koty zawsze mnie ucieszą.

Znaczki i obrazki 

Na koniec dawka filatelistyki, czyli jakie znaczki były godne uwagi. Z Francji tradycyjnie przybyła dama czyli odwieczny znaczek przedstawiający wolność za to zwróćcie  uwagę na piękny znaczek z Rosji i nie mniej interesujący znaczek japoński ( idealnie pasował do kartki)

Na koniec parę interesujących widoczków z przepięknych Filipin.

Miłego tygodnia i dużo słońca dla wszystkich 😎