Miasto miłości

Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po porostu nic wspólnego.
(Emily Jane Brontë)

Dzisiaj będzie o serduszkach,cukiereczkach,amorach lub erosach a to wszystko dzięki świętemu Walentemu, który nawiasem mówiąc prócz tego iż przypisany jest w dniu dzisiejszym zakochanym to przede wszystkim jest patronem ludzi umysłowo chorych.

Nie daleko pada jabłko od jabłoni ? Mówcie co chcecie, mowię to jako mężatka 🙂

Jeszcze wczoraj pisząc tego posta zastanawiałam się jakimi widokowkami Was dzisiaj uraczyć na myśl przychodziły mi rożne regiony,państwa i miasta.

W pierwszym momencie pomyślałam o rajskich Maladiwach znanych jako miejsce, gdzie zazwyczaj odwiedza się w czasie romantycznego miesiąca miodowego. Chyba one podsunęły mi pózniej rożne widoki z romantycznym zachodem słońca , malownicze uliczki hiszpańskich miasteczek czy miasto z Mostem Westchnień -Wenecję i jej gondole.
W końcu nieco już zmęczona natłokiem myśli zapytałam mojego K jakie miejsce na świecie wybrałby do tego wpisu.

Odpowiedź zwyczajnie zbiła mnie z pantałyku,och jakie to oczywiste a ja śmiertelnie zapomniałam o tym mieście.
Na moje usprawiedliwienie dodam iż jeszcze tam nie byłam, jeszcze – nadejdzie jeszcze odpowiednia pora.

image

W Walentynki zabieram wszystkich oczywiście do stolicy Francji, bo czyż to właśnie PARYŻ nie jest nazywany miastem zakochanych?!

Oto moje pocztówki z Paryża :

image

Jako pierwsza prezentuje się majestatyczna
Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (Basilique Sacré Coeur) zbudowana została na stromym szczycie wzgórza Montmartre, na północy Paryża. Bazylika zbudowana na prośbę mieszkańców miasta, ocalałych w wojnie francusko – pruskiej dzięki ówczesnemu arcybiskupowi Paryża.
Na szczyt Bazyliki wjedziesz kolejką linową – funiculaire ( bilet jak na metro) lub wejdziesz po krętych schodach. Ze szczytu wzgórza rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Paryża na odległość od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów.
Bazylikę widać niemal z każdego miejsca w Paryżu. Kopuły Bazyliki mają po 79 metrów wysokości, wieża północna 83 metry. W wieży znajduje się najcięższy dzwon Paryża „ Savoyarde” o wadze 19 ton i sercu ważącym 500 kg.
Cudowne miejsce aby wraz z ukochaną osobą podziwiać uroki miasta.

image

Zwyczajnie kocham tą widokówkę ,dostałam ją jakiś rok temu od pewnej postcrosserki i to była dla mnie wielka radość.
Ona ma wszystko co kocham, piękne zdjęcie wizytówki miasta a do tego koty.
Znaczek zresztą nie był w odosobnieniu,zwyczajnie wszystko układa się tutaj w doskonałej harmonii.

image

I wreszcie ostatnia paryska pocztówka z mojej kolekcji i tutaj szczypta paryskiej bezpruderyjności,czyli Moulin Rouge.( Nika jak zawsze jesteś niezawodna )

Moulin Rouge (pol. Czerwony Młyn) – tradycyjny kabaret otwarty 5 października 1889 przez Josepha Ollera, właściciela paryskiej Olimpii. Położony w dzielnicy czerwonych latarni niedaleko Montmarte w Paryżu, jest znany z wielkiej, czerwonej imitacji młyna na dachu.
Kabaret od czasu powstania prezentuje przedstawienia taneczne, w których na scenie występują tancerze i tancerki ubrani w kolorowe, wymyślne stroje. Tancerki często prezentują się topless, ozdobione biżuterią lub barwnymi piórami. Na przestrzeni lat Moulin Rouge stało się słynne z wykonywanego tu kankana.

WALENTYNKI

Nie mogę oczywiście nie zapytać o Wasze karteczki czy inne doświadczenia walentynkowe,ja sama staram się co roku umilić sobie ten dzień zrobieniem czegoś specjalnego z moim K, czasami jest to wspólne wyjście do teatru,restauracji itp.
W tamtym roku wybraliśmy się do teatru muzycznego na ” Bodygourd” ,gdzie główna rola odgrywana była przez Alexsandre Burke.
Było pięknie,romantycznie i do tego uczta dla naszego oka i ucha.
W tym roku chcemy razem zrobić sobie ucztę w domu,będziemy razem przygotowywać pizzę.
Uwielbiam rownież kupować co roku kartkę dla mojego męża, zwyczajnie nie mogę się oprzeć są takie piękne a wszak obdarowuje nimi najważniejszego mężczyznę w moim życiu.

image

Wszystkim życzę wspaniałego dnia i nie objadajcie się za bardzo czekoladkami 🙂
Wasza Walentynka 🙂