Nominacja i wielka radość w Storylandzie

Kochani dzisiaj będzie więcej radości w moim storylandowym świecie. Spotkało mnie ostatnio wspaniałe wyróżnienie aż dwóch blogerów nominowało (nawet nie będących tego świadomi) Storyland do Wyróżnienia Liebster.

JAK TO UGRYŹĆ,CZYLI O CO CHODZI?

Liebster Blog Award  otrzymywana jest od innego blogera w ramach uznania za “dobrą robotę”. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która nas nominowała. Następnie nominujemy kilka osób, które informujemy o naszej nominacji i zadajemy im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, od którego otrzymało się nominację.”. Jeśli ktoś nie posiada tylu zaprzyjaźnionych blogów, to może  nominować mniej.

image

Chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle skoro aż dwóch blogerów uznało iż Storyland to dobry kawał roboty.
A kto był dla mnie tak miły?

BLOGERSKIE GADANIE
Teraz chciałabym opowiedzieć Wam troszkę o blogach prowadzonych przez blogerów, którzy mnie nominowali.
Pierwszy z nich to Pastelowa Kropka Uwielbiam jej inspirujące pomysły na urządzenie mieszkania,ożywienie kuchni. Jeśli szukacie pomysłu na nowy wystrój sypialni to koniecznie zajrzyjcie do Pastelowej Kropki. Lubię jej stronę za nietuzinkowy koloryt i ożywczą świeżość,to pewnie wpływ tych wszystkich pięknych miejsc,które odwiedziła autorka bo musicie wiedzieć iż to prawdziwy żywioł.
Raz jeszcze raz dziękuję za nominację.

Zapraszam teraz do drugiego nominującego mnie blogera Anna Maria Gregorowicz i jej blog ANNAMARIAGREGOROWICZ Życie matki
Sama nie jestem jeszcze matką ale kocham jej przepełnione ciepłem i troską matczyną posty. To nie tylko opowieść o Holandii to coś więcej, to opowieść jak być rodzicem z daleka od ojczyzny,jak odnaleść się w nowym środowisku. To więcej niż blog to piękna opowieść o miłości i trosce.
Dziękuję za nominacje.

PYTANIA I ODPOWIEDZI
Jako iż mam dwie nominacje odpowiem na oba zestawy pytań,posłużę się tutaj nieco kolorami.
Pyrania od Pastelowej Kropki potraktuję pastelowym zielonym a od Anny Marii różanym bordem.
A oto moje odpowiedzi na Wasze pytania:
1) Czy pamiętasz dzień, w którym wpadłaś na pomysł pisania bloga? Co Cię zainspirowała? Jak zrodził się ten pomysł?
Od zawsze kochałam zapach kartek papieru,pisanie to taka moja mała terapia. Na pisanie bloga wpadłam pod wpływem głosów znajomych,pamiętam jak parę lat temu wybrałam się na wakacje na Gran Canarię. Opisałam wtedy moją małą relację z wyprawy w kilku odcinkowych mailach,wszyscy orzekli- musisz to gdzieś umieścić. Tak oto narodził się pomysł bloga. A moją kanaryjską podróż muszę jeszcze kiedyś przypomnieć na Storylandzie. ☺
1. Gdybyś mogła odbyć podróż do przeszłości, zmieniłabyś coś w swoim życiu? Jeśli tak, co?
Od zawsze gdzieś tam we mnie była podświadoma miłość do przyrody,to moje uwrażliwienie widoczne w moim zainteresowaniu ornitologią czy zoologią. W szkole średniej z wielkim zainteresowaniem chodziłam też na lekcje biologi. Tak więc gdybym mogła cofnąć się w czasie to zamiast pójść na uczelnię humanistyczną, wybrałabym się na weterynarię do Akademii Rolniczej.

2) Poszukujesz stylu czy już go odnalazłaś? ( chodzi o wystrój wnętrz, modę, lifestyle)
Jeśli chodzi o styl w modzie nigdy nie byłam typem mocno w tym zaangażowanym,zawsze lubiłam ubrać się schludnie i wygodnie ale nie ukrywam iż kocham coś z pogranicza rozmarzonej i romantycznej artystki. Dlatego nie stronię od nietuzinkowej formy,ręcznie robionej biżuterii.
Nie posiadam jeszcze własnego domu tzn. wielki moment kupna dopiero przede mną i wtedy zacznie się wielkie poszukiwanie upragnionego wnętrza.
2. Jakie dzieło sztuki zrobiło na Tobie największe wrażenie i dlaczego? Może nie będę tutaj oryginalna ale pamiętam moje samotne wyprawy do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W czasie studiów często szukałam tam inspiracji i wyciszenia,siadałam wtedy na ławce na przeciwko obrazu Jana Matejki ‚Bitwa pod Grunwaldem’- ten obraz może zniewolić,szczegóły pobudzają wyobraźnię i za każdym razem odkrywa się coś nowego.

3) Skandynawski minimalizmy czy eklektyczny bałagan?
Zdecydowanie skandynawski minimalizm.
3. Ile czasu w tygodniu poświęcasz własnemu blogowi? Jaką rolę odgrywa on w Twoim życiu?
Zdecydowanie za mało,mam piękny planer i zawsze coś w nim skrobne ale życie życiem…zawsze coś tam wyskoczy.

4) Twój ukochany cytat albo motto? Usłyszałam ten tekst od jednej znajomej i kocham go – Jeśli życie potraktuje cię cytryną, to ją wyciśnij i zrób z niej lemoniadę.
4. Jaka, ostatnio przeczytana, książka wywarła na Tobie ogromne wrażenie i dlaczego?
W czasie wakacyjnego urlopu zaczytywałam się ‚ Sekretnym życiem pszczół’ Sue Monk Kidd. To cudowna książka dla każdej kobiety o miłości,przebaczeniu i dojrzewaniu. Cudowne opisy,tą książkę odczuwa się wszystkimi zmysłami.


5) Czego nie lubisz w świecie blogów? Albo co chciałabyś tutaj zmienić, poprawić, ulepszyć?
Nie lubię zbyt powierzchownego nacisku na media społecznościowe,czasem takie bezmyślne lajkowanie na fb to tylko sztuczne napędzanie sobie publiczności.
5. Czy robisz coś na zasadzie wolontariatu? Działasz społecznie? Jeśli tak, co? Jeśli nie, dlaczego?
W soboty pracuję jako wolontariusz w Polskiej Szkole im.F.Chopina w Southampton. Uczę tam języka polskiego,kocham pracę z dziećmi i czuję iż to ważne,bo zaszczepiam w nich moją miłość do ojczyzny. Pokazuję iż bycie Polakiem to ważna sprawa.

6) Jaki kolor jest Twoim zaprzeczeniem? Nigdy nie lubiłam sztucznego i krzykliwego kiczu,dlatego cukierkowy róż w stylu lalki Barbie zdecydowanie jest mi obcy.
6. Gdybyś miała okazję wybrać jako kto przyjdziesz na świat, kim chciałabyś być? Gdzie się urodzić? Jakie wieść życie?
Każdy jest scenarzystą własnego życia więc chyba nie wybrałabym jakiegoś konkretnego życiorysu,może bardziej chciałabym mieć pewną wolność tak jak Tony Halik,dzielić swoją pracę zawodową z wielką pasją podróżowania.


7) Jakbyś musiała wskazać jeden swój wpis, który byłby reklamą Twojego bloga to, który byłby to wpis?
Byłby to post Najazd wikingów i nie tylko, z cyklu Opowieści z mojego miasta.
Nie jestem typem wielkiego podróżnika ale kocham poznawać ciekawe miejsca,historię kraju w którym mieszkam,stąd w moim blogu lubię treść połączyć z fotografią.
7. Poleć mi proszę dobry film, który powinnam koniecznie obejrzeć Uwielbiam filmy z piękną i artystyczną scenerią dlatego polecam filmy polskiego twórcy Jana Jakuba Kolskiego- ‚Jasminum’, przemiła historia w pięknych plenerach. Naprawdę polecam.


8) Szpilki i walizeczka czy duży plecak i trampki ?
Bez dwóch zdań tramki i plecak. Kocham górskie i leśne włóczęgi i nawet jak wcisnę się w sztywny żakiecik do pracy to marzę aby szybko zrzucić go na rzecz czegoś wygodnego. Nigdy nie byłam i nie jestem typem sztywnej elegantki 😉
8. Jaki jest Twój sposób na radzenie sobie ze stresem?
Kocham spacery na łonie natury,szum drzew i zieleń naprawdę mnie uspokaja a gdy pada i jest zimno to zacisze własnego mieszkanka,dobra kawa lub herbata i coś miłego do pocztania. Ostatnio też lubię terapetyczne malowanki.

9) Który z trzech okresów twórczości Pablo Picasso najbardziej oddziałuje na Twoją wyobraźnię-niebieski, różowy czy kubistyczny ? Zdecydowanie różowy,bardziej do mnie przemawia i powoduje uśmiech na twarzy.
9. Gdzie najchętniej wybrałabyś się na wakacje i dlaczego? Może uda mi się wybrać w przyszłym roku do Grecji. Zachwyca mnie tam wszystko,piękno otoczenia,cudna pogoda i przemili ludzie.

10) Czy masz przepis jak tu się rozchmurzyć po tym jak wstaniesz lewą nogą ;)? Garść truskawek i banan na talerzu a to wszystko w otoczeniu smakowicie pachnącej osianki pokropionej kilkoma kroplami miodu. Dobre śniadanko z kawusią i życie znowu się do mnie uśmiecha. :):)
10. Jeśli miałabyś okazję coś stworzyć lub wynaleźć, co by to było? Dlaczego właśnie to? Może byłaby to specjalna brama do przemieszczania się pomiędzy światami,krainami i lądami. Nasza podróż byłaby szybsza,jak otworzenie drzwi w szafie…tylko minuta i jestem u mamy na obiedzie w niedzielę.

11) Co sprawia, że powracasz na właśnie TEN a nie inny blog? Co ujmuje Cię w blogach innych?
Jestem czytelnikiem ale i obserwatorem, pociąga mnie dobry tekst i piękny obraz i zdjęcie. Może gdzieś tam podświadomie jestem estetką,nie lubię chaosu na stronach i ciemnych kolorów. Jasność i przejrzystość to zawsze do mnie przemawia.
11. Czy istnieje osoba, która jest dla Ciebie wzorem, z którą się utożsamiasz? Jeśli tak, kto i dlaczego? Mój mąż jest dla mnie prawdziwą inspiracją,to bardzo pracowity człowiek. Zawsze powtarza iż największą inwestycją w życiu człowieka jest inwestycja w samego siebie przez naukę. Nie ustaje w dążeniu aby zapewnić nam dobre życie. Kocham w nim ten zapał i wielki apetyt wiedzy.

MOJE NOMINACJE I MOJE PYTANIA

Uff,przebrnęłam przez grad pytań,teraz czas wezwać do tablicy innych.
Nominuje do wyróżnienia i zapraszam do zabawy takie oto blogi:
1. SZWAJCARIA MOIMI OCZAMI
2. GRAND MADER
3.KULINARNY BLOG SAMANTHY
4.PEREGRINO
5.JUSTBLACKSWAN
6.LOLANTA CZYTA
7.CIEKAWAOSTA
8.AS.AT
9.SKUMBRIE W TOMACIE

A teraz jeszcze proszę o odpowiedzi na moje pytania :

1. Wyobraź sobie,że masz w garażu wehikuł czasu, do jakiej epoki, wydarzenia historycznego wybrałbyś się w podróż?
2. Wyjazd w góry czy nad morze ?
3. Czy masz jakieś wymarzone miejsce na świecie,które chciałbyś odwiedzić?
4. Czego słuchasz w wolnym czasie?
5. Jaka tematyka w blogach najbardziej cię interesuje?
6. Uwielbiam czytać książki, czy znasz jakąś którą warto polecić ?
7. Kim chciałeś zostać w dzieciństwie,czy spełnił swoje pragnienia?
8. Co jadłeś dzisiaj na śniadanie?
9. Jakie jest twoje ulubione miasto w Europie i dlaczego?
10. Czy jest w twoim życiu ktoś kto cię inspiruje,motywuje?
11. Czego nie lubisz w ludziach ?

Dziękuję i życzę miłej zabawy 🙂