Pierwszy dzień wiosny 

Zastanawia mnie dlaczego wczoraj od rana na fb wszyscy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny,pewnie dlatego iż tak obwieścił wszystkim najmądrzejszy Pan Facebook.

A tak naprawdę dzień przesilenia wiosenno zimowego nadszedł dopiero dzisiaj. Ciekawe jak tam idzie Wam szukanie wiosny w waszych okolicach, tutaj widzę wyraźne jej oznaki ale wciąż jeszcze jest dotkliwe zimno. Ja myślę już o postach w kwietniu i dlatego wyciągnęłam męża na bardzo długi spacer,przyjemnie było eksplorować miasto,robić notatki i fotografie ale pewnie byłoby przyjemniej przy choć małej dawce słońca. Akurat jak na złość jego blade promyki rozświetliły dachy domów z sąsiedztwa dopiero ok.18.30 jak siedziałam w domu. Anglia w tym roku na wiosnę bardziej przypomina Polskę wszystko za zwyczaj kwitnie tutaj dużo wcześniej ale ten sezon wyraźnie jest opóźniony przez dość chłodne poranki i noce.

Chyba każdy z nas pragnie już większego ciepła i słońca, dodatkowo jesteśmy już niemal przy okazji świętowania Wielkanocy. Święto życia,odrodzenia a tutaj wciąż jeszcze jakieś zaległe ciemności i śniegi. Właśnie wychodząc na przeciw tej myśli postanowiłam przyłączyć się do akcji pod nazwą Pocztówkowa Marzanna.

Pomysłodawczyniami akcji są dwie blogerki Magda i Daria ,same rownież prowadzą blogi  Świat pocztówek Lenki oraz Pen pals community Poland . Cała akcja została oczywiście związana z wysyłaniem pocztówek do nieznanych sobie osób, chodziło o to aby jak powiedziały autorki projektu:

 ,,Czas już całkowicie pożegnać chłód i brzydką pogodę! Proponujemy wam przegonienie zimy wysyłając komuś ciepłe słowa na pocztówce! Przekażcie wiosnę drugiej osobie!

Postanowiłam właśnie dzisiaj opisać Wam mój udział w tej przemiłej akcji. Jak się okazuje sprawa była bardzo prosta wystarczyło wysłać zgłoszenie ,poczekać na adresy przyznanych mi osób po czym wybrać kartki,wypisać ,wysłać i po sprawie. Dla mnie nie do końca bo organizatorki zastrzegły iż kartki bedą wysyłane tylko na terenie Polski…ja znowu zostaję w odstawce bo mieszkam za granicą. Jednak postanowiłam iż się nie poddam, podałam adres moich rodziców i tak sama moje wysłałam z UK ale adresowane do mnie przyleciały do mnie z Polski. Niemal cała rodzina zaangażowana została w to przedsięwzięcie ,tata robił zdjęcia przysłanym do mnie pocztówkom a mama pięknie zapakowała i odesłała je do mnie do Anglii.

Co sama wysłałam ? 

Mam nadzieję iż moje kartki przypadły do gustu nadawcom, znalazła się wsród nich wesoła artystycznie namalowana gromada papug,piękny krajobraz parku narodowego New Forest czy zabytkowe wioski niemal żywcem wyciągnięte z powieści Jane Austen, dodałam też akcent typowo letni.

Co sama otrzymałam ? 

Jeszcze pisząc o sobie zaznaczyłam iż uwielbiam dostawać kartki krajobrazowe, ucieszy mnie każdy piękny pejzaż ,dodatkowo kocham przyrodę tak więc widoki z parków czy rezerwatów sprawią mi wiele radości. Nie przepadam za jakimiś abstrakcjami, kocham zwiedzać i dlatego cieszą mnie typowo turystyczne widokówki z polskich miast, te które pokażą mi jakaś interesującą budowlę,zabytek,obiekt architektury. Muszę przyznać iż każdy spisał się na medal ale mam w tej grupie swoich faworytów.

Wiosenne wycieczki 

Tak mogę nazwać tę kategorię apropo kilku otrzymanych widokówek w ramach akcji Pocztówkowa Marzanna. Oto pocztówki z obiektami architektury itp.

BIAŁYSTOK – pocztówkę dostałam od Darka, typowy układ miejskiej pocztówki na trzech osobnych zdjęciach zobaczyć możecie rynek z ratuszem, Muzeum Ziemi Podlaskiej i Pałac Branickich,dzisiejszy budynek Akademii Muzycznej a ostatnie zdjęcie to Klasztor Sióstr Miłosierdzia Bożego.

LUBLIN – kolejna ciekawa pocztówka do mojej kolekcji, nigdy jeszcze nie byłam w Lublinie tym bardziej z ciekawością przyglądałam się jej obrazowi a oto właśnie na niej możecie zobaczyć piękne zdjęcie zamku w Lublinie. Jeden z najcenniejszych zabytków zamkowych w Polsce. Karteczka przyszła do mnie od Magdy.

 OLSZTYN  i cudowna pocztówka od Moniki, możecie na niej zobaczyć piękne zdjęcie zamku olsztyńskiego. Nigdy nie byłam w tamtym rejonie ale już żałuję,sami popatrzcie na ten wspaniały widok ruin położonych na szlaku Orlich Gniazd. Piękne zdjęcie,piękna widokówka – dziękuje Monika.


Piękno natury 

Nie wiem jak Wy ale nie wyobrażam sobie czasu powitania wiosny bez oddania hołdu piękna natury, uwielbiam spacer o tej porze roku i szukanie śladów budzącego się nowego życia w przyrodzie.


Codziennie nawet gdy idę do pracy spoglądam na drzewa i rozwijające się młode liście,cieszy mnie każdy mały kwiatuszek spotkany po drodze i jeszcze ten śpiew ptaków. Jeden z uczestników naszej akcji rownież przesłał mi pocztówkę krajobrazową.

WODOGRZMOTY MICKIEWICZA – to zespół wodospadów w Tatrach Wysokich utworzonych z potoku Roztoki (Dolina Roztoki ) a spływających z Doliny Pięciu Stawów. Ta pocztówka przybyła do mnie od Róży z Włodawy i co ciekawe sama rownież wylosowałam jej adres do wysyłki,mam nadzieję iż moja kartka rownież jej się spodobała. Miałam okazję widzieć to miejsce kilka razy w czasie moich wypraw w Tatry jeszcze w czasach liceum i studiów.

Marzanna utopiona i tylko czekać na wiosnę w pełni.

Dobrego Wielkiego Tygodnia dla wszystkich 🌞😀