Gdzie można spędzić udane popołudnie w czasie podróży biznesowej w stolicy Bawarii?

Dobre pytanie, gdy praktycznie te dwa lub trzy dni ograniczone są tylko do okolicy biura i własnego hotelu.Chciałabym Was jednak przekonać,że nawet mając mało czasu odwiedzenie centrum Monachium jest warte grzechu.

Bawaria i jej piękna stolica Monachium to piękny region wręcz stworzony do eksplorowania, jeśli czas nagli spróbujcie przynajmniej rozejrzeć się po centrum miasta.

Jak się okazuje popołudnie w centrum Monachium może być bardzo udane bo zobaczenie zabytkowej zabudowy miasta, odpoczynek w ogródkowych  kawiarniach potrafi podarować prawdziwe wytchnienie po nawet najbardziej intensywnym dniu w pracy.

Gdy mamy mało czasu skupmy się na najbardziej dostępnych miejscach- centrum miasta.

Dla mnie zdecydowanie będzie to Marienplaz – Plac Mariacki nie mając czasu na dalsze podróże i odwiedzanie wszystkich znanych miejsc po kolei, wybierzmy to co pokaże nam istotę miasta.

 Udane popołudnie na Placu Mariackim w centrum Monachium nie może obyć się bez 

  • odkrycia, że Monachium posiada dwa ratusze – tak właśnie jest, na Placu Mariackim nie da się nie zauważyć dwóch ciekawych budowli, jedna z nich to tzw. Stary Ratusz a druga to Nowy Ratusz. Pierwszy z nich został wybudowany w XIV wieku, obecna budowla pochodzi z 1480 roku. W środku zachowała się gotycka zabudowa, na ścianie zewnętrznej możemy podziwiać XV wieczny fryz z 96 herbami.

Stary Ratusz w centrum Monachium

  • podziwiania pięknej fasady Nowego Ratusza – Nowy Ratusz został wybudowany w XIX wieku na skutek decyzji radnych miasta. Ten wspaniały budynek zajmuje sporą cześć placu i nawet na potrzeby jego zabudowy rozebrano 24 kamienice. Bogata elewacja przedstawia historie Bawarii.

Nowy Ratusz w centrum Monachium Fasada Nowego Ratusza w centrum Monachium

Czy wiecie, że na wieży ratuszowej znajdują się aż 43 dzwony i mechanizm zegarowy będący czwartym co do wielkości tego typu na świecie ? 

  • wypicia kufla piwa w najsłynniejszym bawarskim browarze Hofbräuhause am Platzl – nawet jeśli nie jesteście piwoszami to nie powinniście przejść obok tego budynku obojętnie. Browar nadal prowadzi sprzedaż świeżo ważonego piwa, samo wnętrze budynku to kwintesencja bawarskiej architektury i kultury piwnej.

Browar w centrum Monachium

  • odpoczynku na łonie natury w Englisher Garten – ogrody angielskie stanowią prawdziwą oazę zieleni dla zabieganego i gwarnego miasta.

Chińska świątynia z parku w centrum Monachium

Inne miejsca warte odwiedzenia w Niemczech opisałam rownież TUTAJ

* dzisisjeszy wpis sponsorują pocztówki zakupione w czasie podróży biznesowej przez mojego męża – wszelkie zdjęcia poza ostatnim zostały zrobione w czasie jego pobytu w centrum Monachium