Dlaczego nie mogę dojść do ładu z moim albumem pocztówek ? 

Może jestem bałaganiarą ? To też pewnie jest odpowiedź na to pytanie, jednak zdecydowanie największą wymówką jest ich ogromna ilość – czas na głębszą analizę, uporządkowanie zbioru i zastanowienie się – co dalej ? 

Bałagan – kartki straszą wszędzie 

Już od dłuższego czasu jestem maniakiem pocztówkowym, choruje na przypadłość – żadnej przypadkowej pocztówce nie przepuszczę. W efekcie z naszych wyjazdów czy wypraw przywożę solidny stosik pocztówek, ponadto aktywnie wymieniam się pocztówkami lub losuje i czekam na moje zdobycze w ramach strony Postcrossing czy Postcard United. Jeszcze w Polsce trzymałam pocztówki głównie w specjalnych albumach, niestety wyjazd spowodował potrzebę minimalizmu – nie brałam ciężkich klaserów a pocztówki wywoziłam z Polski sukcesywnie w czasie moich rodzinnych odwiedzin. 

Dziś trzymam je głownie w segregatorach ale nie jest to najlepszy pomysł, zawsze pocieszam się ,że to potrzeba chwilowa. Kartki nie trzymają się w ryzach i taki przepełniony segregator prędzej czy pózniej woła o następny lub pomału się rozłazi. 

Ewidencja – grunt to wiedzieć co mam

Niestety muszę zmartwić tych co od czasu do czasu czytali moje posty związane z pocztówkami, zwyczajnie nie starcza mi na nie czasu, bo ledwo napisze o jednej pocztówce to w kolejce czekają następne trzy i w rezultacie spóźnienie rośnie. Dlatego wybaczcie nie będzie już pocztówkowych postów na Storylandzie, tutaj mam wiele nie zrealizowanych projektów a najważniejsze to dobra organizacja czasu. 

Porządek w pocztówkach
Lubicie oglądać moje pocztówki ? Nic straconego 

Wszystkie pocztówki po mału ofotografowuje, umieszczone w specjalnych albumach na moim koncie Flickr bedą bezpieczne i pięknie wyeksponowane. W najbliższym czasie mam zamiar również sprawić sobie specjalne albumy pocztówkowe – czytaj albumy na zdjęcia, będę mogła dzięki nim nareszcie w pełni cieszyć się moją kolekcją, nie wspomnę o tym iż nie wstyd jej pokazać komuś innemu w takiej formie. 

Porządek w pocztówkach

Takie albumy sprawię sobie na moje pocztówki


A co dla publiczności i wszystkich co tylko chcą oglądać pocztówki a może i podzielają moje hobby ? 

Zapraszam Was do zajrzenia na mój tylko blog w czwartki, wtedy będziemy podróżować wspólnie w rożne miejsca na świecie jak i w Polsce bo przecież Storyland to blog podróżniczy inspirowany kolekcją pocztówek 


Nie spodziewajcie się miliona postów, pomału porządkuje wszystkie kartki i wrzucam je w internety. 

Happy postcrossing 🙂