Pozdrowienia z raju

Jak widać moje blogowanie nieco się zmienia ale nadal pozostaje wierna moim Czwartkowym Wyprawom Pocztówkowym.  Muszę przyznać dla własnej satysfakcji te posty sprawiają mi wiele radości, bo i dowie się człowiek czegoś o świecie, poogląda ładne zdjęcia i może zainspiruje do nowych podróży. 

Dzisiaj jak na lato przystało mam dla was piękną jakże słoneczną w treści widokówkę. 

Cudowne wysypki 

Dzisiejszą kartkę przysłała mi dziewczyna,która mieszka w Malezji i akurat wybrała się na wakacje do Langkawi. To jedna z wielu wysp malezyjskich położonych na granicy z Tajlandią i szczerze jej zazdroszczę takich rajskich wakacji.

Co warto zobaczyć na Langkawi 

Poszperałam troszkę w internecie podaję Wam tutaj listę najciekawszych miejsc wartych zobaczenia w tym malowniczym zakątku Malezji: 

1. Sky Bridge – spektakularny most wybudowany 700 metrów nad poziomem morza. Most nie tylko wygląda wspaniale ale również dostarcza niesamowitych wrażeń, można z niego podziwiać piękno wyspy oraz otaczające je wysepki i atole.

2. Dataran Lang zwane Orlim Zakątkiem- oto mamy przed sobą 12 metrową figurę orła. Olbrzymich rozmiarow ptak stoi z rozpostartymi skrzydłami jakby gotowy do lotu. Statua stoi niemal jak strażnik w okolicach Kuam. To miejsce znane z małych turystycznych osad. Nie brakuje tutaj miniaturowych fontann,sklepów wolnocłowych i uroczych zatoczek. 

  3. Kolejka linowa – jedna z najpopularniejszych atrakcji wyspy. 15 minutowa przejażdżka ponad lasem równikowym porastającym większą część wyspy może dostarczyć cudownych wrażeń. Kolejka powiedzie nas na szczyt góry Mat Cincang. Temperatura wraz z wysokością nieco się zmienia jak więc piszą przewodniki warto przed wyprawą zaopatrzyć się w cieplejszą bluzę.

4. Gunung Raya – najwyższe wzniesienie wyspy, góra liczy sobie 881 m n.p.m jak głosi legenda góra jest byłym domem Mat Raya olbrzyma zamieszkującego kiedyś wyspę. Góra całkowicie jest zalesiona i stanowi prawdziwą ostoję dla lokalnej flory i fauny. W lasach porastających wzniesienie żyją m.in. makaki,wiewiórki,orły górskie oraz słynne bieliki amerykańskie,liczne gatunki egzotycznych ptaków jak papugi,tukany czy słynne dzioborożce. Gunung Raya to dość popularne miejsce do turystyki pieszej.

5. Birds Paridise- wspaniała atrakcja dla rodzin ale i przede wszystkim miłośników przyrody,zwłaszcza ptaków. Na terenie parku w pięknie skomponowanym naturalnym środowisku można podziwiać ponad 2500 różnych gatunków egzotycznych ptaków. Dla wielu niemałą atrakcją będzie z pewnością pora karmienia ptaków.

6. Pulau Payar- wspaniała marina do której można dopłacać motorówką lub katamaranem. Największą atrakcją jest tutaj Ogród Koralowy do którego wstęp jest tylko za specjalnym pozwoleniem. Dla turystów organizowane są specjalne wyprawy. To raj dla kochających nurkowanie i kontakt z wodą, niestety rozczarowanie mogą przeżyć wędkarze, bowiem jest ono na tym terenie ściśle pod nadzorem.

7. Telanga Tujuh- to chyba jedna z najlepszych atrakcji wyspy. Gdybym w jakiś cudowny sposób znalazła się na wyspie na pewno chciałabym zobaczyć słynne wodospady. To kraina mistycznych wróżek a samych kaskad jest siedem i połączone są z siedmioma jeziorami. Nie brakuje też dreszczyka emocji, można bowiem samodzielnie pokonać 45 stopni aby znaleźć się na szczycie jednego z  wodospadów.

Wakacyjnie się całkiem zrobiło. Dzisiaj nieco egzotyczna przygoda z pocztówką w tle. Komu się podobało to zapraszam za tydzień, tym razem zaproszę Was na wycieczkę w góry. Nie mam zamiaru uciekać też od tematu zwiedzania i odkrywania nowych miejsc latem. Już w sobotę pokaże Wam na co warto zwrócić uwagę jak już zawita się w moje,angielskie strony.

 Top 10 Southampton cześć 1  już w sobotę-zapraszam 🙂