Czy wiesz jakie skarby kryje w sobie ogród Mottisfont?

Czy wiecie jakie skarby mogą się chować w pobliżu Waszego domu? W dzisiejszym poście zapraszam Was do wspólnego ze mną odkrywania skarbów ogrodu Mottisfont.

W poprzednim poście opisałam trzy niezwykle ogrody, które położone są w hrabstwie Hampshire. Jeśli znajdziecie się na wiosnę w pobliżu Southampton a macie ochotę zobaczyć słynne angielskie ogrody zwyczajnie musicie zajrzeć TUTAJ i będziecie wiedzieć gdzie jechać.

Co to takiego Mottisfont ? 

Warto pamietać iż Mottisfont to przede wszystkim wiejska posiadłość położona w dolinie rzeki Test. Kiedyś stał tu klasztor a pózniej na tym terenie wybudowano pałacyk niezbyt pokaźnych rozmiarów ale to nie on przyciąga tłumy ale raczej to co dzieje się wokół niego.


Pałac stoi dość niedaleko od pełnego gwaru Southampton, goście pałacu zawsze znaleźli tu wytchnienie i ciszę od hałasu miejskiego. Dziś Mottisfont przyciąga całe rodziny o każdej porze roku. W ciepłe wiosenne i letnie dni można zwyczajnie posiedzieć na trawie, zorganizować sobie piknik ze znajomymi, czy pospacerować po parku.

Zawsze zachęcam do odwiedzenia Mottisfont chociażby przez bliską obecność rzeki, taki spacer gdy w tle przyjemnie szumi strumień wody to prawdziwy seans relaksacyjny w realu.

Park w Mottisfont odwiedziłam już może z trzy razy, pierwszy raz była to bardzo wczesna wiosna gdy dopiero zaczynały kwitnąć magnolie a na rabatkach zaczynały bogato rozsypywać się kolorowe tulipany.

Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać jak bardzo nas kocha. (J.W. Goethe)

 

ogrody Mottisfont
Drugi raz pojechaliśmy w czerwcu żeby zobaczyć słynny ogród różany w Mottisfont.

ogrody Mottisfontróże Mottisfontogrody Mottisfont

Ogród różany w Mottisfont

Mottisfont posiada sporą kolekcję rożnych gatunków róż i na wiosnę oraz latem prowadzi też sprzedaż krzewów różanych.

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia i relacja 
z Mottisfont, to zapraszam do odwiedzenia 
ze mną Exbury, o którym napiszę niebawem :-)