Syberia i pociąg

Powracam z postem w ramach postcrossingu ( moje hobby związane z pocztówkami) tym razem posty w tym dziale bedą krótkie i rzeczowe. Dostaniecie informacje o pocztówce, jej nadawcy oraz skąd do mnie przybyła. Nie zabraknie też zdjęcia samej pocztówki i miejsca nadania, jedno interesujące miejsce.

Nadawca 

Pocztówka została mi przysłana w ramach losowania na stronie PC , przysłała mi ją Anastazja.

Kartka przebyła odległość 3,584 mil w 304 dni – aż mi się wierzyć nie chce ale ta kartka szła do mnie prawie rok albo koleżanka z Rosji postanowiła raz jeszcze wysłać do mnie kartkę po tak długim czasie…cóż jeśli chodzi o Rosję to wszystko jest możliwe 🙂


Kartka przedstawia zdjęcie pociągu na tle zachodu słońca – nie gustuje w kartkach z komunikacją miejską czy pojazdami i nie ma o nich wzmianki w moim PC profilu ale kartka i tak wydała mi się dość ciekawa.

Kartka przybyła z …

ROSJA – Krasnojarsk  (ros. Красноярск) – miasto w Rosji; trzecie co do wielkości miasto Syberii; położone nad rzeką Jenisej; stolica Kraju Krasnojarskiego; 1 000 000 mieszkańców (2012). Wraz z aglomeracją liczy 1,155 mln mieszkańców (2012), co czyni go 12. miastem w Rosji, w którym żyje ponad milion mieszkańców. Port rzeczny, węzeł kolejowy.


Na zdjęciu powyżej widok miasta od strony Jeniseju.