Szczęśliwego Nowego Roku :)

Witajcie Kochani w Nowym Roku!

Nie pomyliłam się ,zwyczajnie chcę wszystkim życzyć pomyślności z okazji rozpoczęcia nowego roku według chińskiego kalendarza.

Dzisiaj w całych Chinach jak i jego prowincjach oraz w specjalnych terytoriach obchodzone jest Święto Wiosny, które rozpoczyna 15 dniowe obchody nowego roku i kończy go Święto Latarni.
Dzisiejsze Chiny już od 1912 roku obowiązuje kalendarz gregoriański, jednak wielkie umiłowanie tradycji powoduje iż święto rozpoczęcia nowego roku chińskiego często jest bardziej hucznie obchodzone niż na przełomie grudnia i stycznia.

chinatown_london

Dekoracje w londyńskim China Town

Rok 2016 ogłoszony jest przez Chińczyków Rokiem Małpy , jak mówią chińskie horoskopy może być nieprzewidywalny i przynieść wiele niespodzianek. Dodatkowo może to być rok prawdziwych wyzwań dla indywidualnych potrzeb człowieka.  Ten rok ma być rokiem jednostek, szczególnych osób a nie dużych grup.

Sobie osobiście życzę aby ten chiński rok przyniósł mi dużo pięknych pocztówek z interesującymi krajobrazami z tego olbrzymiego ale jakże pięknego kraju a może nawet kiedyś spełni się moje marzenie i uda mi się zobaczyć Chiny na własne oczy.

 

year-of-the-monkey-2016-712

CO WAM DZISIAJ PRZYNIOSŁAM 

Niedawno przyfruneła do mnie pocztą piękna koperta z pocztówką w środku.
Nie mogłam oprzeć się wrażeniu iż sama koperta nieco pasuje do samego ustroju Chin, ( oj, nie będę politykować).
Co nie zmienia faktu iż mój nadawca jest już wyspecjalizowany w „postcrossingu” – własne druki, własny numer niemal widoczny jak logo i cały zapis na wydruku.
Zabrakło mi w tej kartce troszkę własnej i prywatnej inicjatywy autora, może tak dużo wysyła już kartek iż stało się to niemal automatyczne.
Sami popatrzcie :

image

Przesyłka oczywiście nie uwzględnia kwiatuszka i „sweet kiss” ha ha 🙂
Tak jakoś musiałam zakryć swoja tożsamość przed spamerami, sami rozumiecie.
Sama koperta z kartką przyszła od Dennego 999 , który dość skąpo pisze o sobie na stronie PC.

image

Mam też i życzenia noworoczne, język chiński budzi zresztą we mnie duży szacunek do tych ludzi, ponadto ma w sobie tą jedyne w swoim rodzaju azjatyckie poczucie estetyki.

A teraz sama kartka.

image

Dla pasjonatów znaczków, jest na co popatrzeć. Co mnie zresztą nie dziwi, to moja siódma kartka z Chin i jak zawsze mają piękne znaczki pocztowe.

image

Moja pocztówka przywędrowała do mnie z miasta Shenzen, próbowałam rozszyfrować co jest na widokówce gdyż nie jest podpisana ” po europejsku” , wygląda na to iż mamy tu do czynienia z jakąś świątynią buddyjską ale nie dam za uciąć głowy.
Tyle na dzisiaj, idę sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, wiatr dzisiaj wyprawia prawdziwe brewerie za oknem.
Dobrego roku chińskiego życzę wszystkim ze sobą włącznie ☺