Wycieczka do krainy kangurów

Niedawno wróciłam z urlopu, niestety dopadło mnie przeziębienie, tak więc pociągając nosem popijam herbatkę z sokiem malinowym i myślę o ciepłym słoneczku pewnie dlatego dzisiaj chcę pokazać pocztówki z Australii.
Oto pierwsza, naprawdę piękna kartka o dość nietypowym rozmiarze, przedstawia panoramę miasta Perth.

image

CO WARTO WIEDZIEĆ O PERTH

Nazwę swoją zawdzięcza swojemu szkockiemu odpowiednikowi, samo miasto znajduje się na zachodnim wybrzeżu Australii.
Perth to przede wszystkim miasto idealne na letni wypoczynek, rozległe plaże wabią stęsknionych letniego słońca turystów, miasto ma też świetne warunki dla pasjonatów żeglarstwa.

Najciekawsze fakty związane z Perth
1. Miasto położone jest u ujścia rzeki Łabędziej ( Swan River ) do Oceanu Indyjskiego.
2. Perth jest miastem o klimacie zbliżonym do śródziemnomorskiego, najniższą temperaturę odnotowano 17 czerwca 2006 , było wtedy -0,7°C
3. Miasto jest jednym z najbardziej odizolowanych miast świata, od najbliższego sąsiada jakim jest Adelaida dzieli go 2,0104 km.
4. Freemantle to dzielnica nadmorska słynąca z ciekawej architektury oraz zdecydowanie turystycznego charakteru.
5. Park królewski ( Kings Park) znajdujący się w centrum to jeden z największych parków miejskich na świecie, obejmuje około 400 ha.

image

image

A teraz pora na moją drugą pocztówkę z Australii, tym razem będzie nieco inaczej.
Kartkę dostałam w ramach postcrossingu zaraz po świętach z życzeniami.

image

RAJSKIE PLAŻE I ODPOCZYNEK

W Wielkiej Brytanii nie pada śnieg, przynajmniej tam gdzie mieszkam. Wszyscy kupują świąteczne kartki z pięknymi zimowymi widoczkami a dzieci tęsknią za białym puchem na święta. Ja raczej nie tęsknię za zimnem i mrozem a ta mała próbka -15°C w tym roku na Nowy Rok w Polsce chyba właśnie mnie rozłożyła na łopatki a tymczasem w Australii jest lato w pełni.
Na odwrocie kartki przeczytałam wiadomość i mój nadawca świętuje Boże Narodzenie odpoczywając na plaży ,to musi być ciekawe przeżycie. ..lato w środku zimy. Tylko,że dla nich właśnie jest lato a nie zima. Kartka przyleciała do mnie ze słonecznej Esperance i żałuję nieco,że zamiast tego świątecznego motywu nie znalazł się na niej widoczek rozświetlonej słońcem plaży.

Esperance – co warto wiedzieć
1. Miasto położone jest na południowo zachodnim wybrzeżu.
2. Złociste plaże oraz pięć parków narodowych leżących w sąsiedztwie czyni to miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym.
3. Całkiem niedaleko położone jest słynne Różowe Jezioro ( Pink Lake) nazwę swoją zawdzięcza występującej w tym ekosystemie aldze.
4. Cape Le Grande National Park to wspaniałe miejsce aby podziwiać harmonię natury, piękne krajobrazy są dostępne około 20 min jazdy od centrum miasta.
5. Miasto przyciąga surferów , tutaj występują tzw. cyclops waves jedne z największych fal na świecie.

image

image

Chyba nie było by tak źle odpoczywać w cieniu palm i rozważać jak będzie wyglądać rok następny i chociaż opis mojej koleżanki ograniczył się tylko do skromnego zdania,że w sumie to nie robi nic szczególnego poza zabawą z synem na plaży. No tak ale jakiej plaży 🙂

image

Tak więc aby do Wiosny…ech Lata 😨
Wasza nadal pociagajaca nosem Viola ze Storylandu 🙂
P. S wcale nie jestem zazdrosna

Lunafly