Zielona wyspa

Dzisiaj mam dla Was kolejną pocztówkę z nowego kraju, chyba każdy się domyślił iż przybyła do mnie z Irlandii.

Irlandię mam teraz po sąsiedzku ale jeszcze nie miałam w kolekcji kartki z kraju zielonej koniczynki. Aż do przedwczoraj , kiedy to listonosz wrzucił do mieszkania garść nowych kartek w tym irlandzki widoczek. Akurat kończy się kwiecień, wiosna powinna w pełni rozkwitać gdy tymczasem nawet dzisiaj padał śnieg w pobliskim Winchesterze.

Irlandia od zawsze kojarzy mi się z pięknymi krajobrazami, soczystą zielenią, wesołymi ludźmi zakochanymi w muzyce ( uwielbiam The Corrs) i opowieściami o tajemniczych elfach i skrzatach.

Moja pierwsza irlandzka karteczka jest naprawdę piękna, możecie na niej zobaczyć jeden z wodospadów z Parku Narodowego Killarney.


Park Narodowy Killarneyolbrzymi teren zieleni, który ze względu na unikatowy ekosystem, cudowne widoki i rzadkie gatunki zwierząt został mianowany pierwszym parkiem narodowym utworzonym na terenie Irlandii.

Park znajduje się na południowo zachodnim krańcu wyspy, jego teren to obszary lasów,mokradeł,jezior oraz gór. W parku można zobaczyć dziko żyjące stada jeleni królewskich. Irlandzki Killarney może zaspokoić każdy gust, można tam spacerować brzegiem jezior, podziwiać majestat gór czy obserwować wspaniałe kaskady górskie. Dla miłośników architektury warto zajrzeć do zamku Ross.

Krajobrazy irlandzkiej ziemi naprawdę potrafią pobudzić wyobraźnię.

Fot. applecrofthouse.com

Fot. RTEjvZ tego warto skorzystać – Ring of Kerry / Pierścień Kerry 

Odwiedzając Irlandię i cudowne obszary parku narodowego Killarney warto wykorzystać czas na obejście choć części odcinka trasy tzw. Pierścienia Kerry to słynący z bardzo malowniczych widoków szlak turystyczny biegnący wokół całego półwyspu Iveragh. ( cała trasa ma około 180 km)


Niektórzy pewnie wiedzą lub kojarzą kilka moich postów napisanych w ramach przynależności do Klubu Polek na Obczyźnie i byłoby grzechem nie poszukać informacji i zasięgnąć języka u „tubylców”, dlatego zapraszam Was dzisiaj do zajrzenia na blog mojej sąsiadki Irlandki, znajdziecie tam dużo ciekawych informacji nie tylko o turystyce w Irlandii ale o kulturze tego kraju, ludziach, panujących tam zwyczajach i jak żyje się Polce na irlandzkiej ziemi – W krainie dreszczowców 

Dziś zachęcam szczególnie do poczytania relacji z wyprawy Pierścieniem Kerry i odwiedzeniem Killarney.

Wodospad Torc, Ring of Kerry | W krainie deszczowców..

https://mikasia.wordpress.com/2011/05/09/wodospad-torc-ring-of-kerry/

A tutaj nieco przewrotny artykuł o tym czy warto wybrać się do Irlandii na wakacje 

https://mikasia.wordpress.com/2016/04/29/nie-jedz-do-irlandii-na-wakacje/

Dla wszystkich wciąż niezdecydowanych lub zwyczajnie ciekawych kilka interesujących ujęć z drona